Červenec 2010

MČR benchrest CBRA Plzeň Lobzy

20. července 2010 v 12:47 O nás

O uplynulém víkendu se na střelnici v Plzni konalo otevřené mistrovství CBRA v malorážkovém benchrestu. Na tuto akci jsme byli pozváni a tak jsme se rozhodli se zúčastnit. Jednak jsme si chtěli vyzkoušet benchrest na největší české střelnici na které se střílí všecny vrcholné akce ISSF pořádané v České republice a za druhé jsme chtěli také vidět, jak jsou organizátoři připravení na mistrovství Evropy, které na této střelnici zanedlouho pořádají.

Účast střelců v jednotlivých disciplínách nebyla nijak hojná, zřejmě i vlivem dovolených a přesunu termínu konání.

Za náš klub se mistrovství účastnili Josef Šenkýř a Zdeněk Vtelenský, oba v kategorii Heavy Varmint (váha zbraně s limitem 6,8kg). Zejména druhý jmenovaný se blýskl skvělým vyrovnaným výkonem a prosadil se mezi benchrestovými specialisty na třetí místo. Za tímto výborným výsledkem stála hlavně vyrovnaná výkonnost ve všech třech odstřílených terčích, protože značná část závodníků se nevyhla výkonostnímu propadu alespoň u jednoho soutěžního terče. Zdeněk nastřílel terče v pořadí 244 10X, 244 5X a 246 12X, celkově 734 a 27X. Josef Šenkýř se po výborně odstříleném prvním terči (247 12X) nevyvaroval několika velikých chyb v druhém terči a poté již bez ambicí na celkový výsledek odstřílel třetí terč dvěma různými značkami nábojů. Celkově nastřílel 726b. a 33X a obsadil solidní šesté místo. Za zmínku stojí alespoň celkový počet X, který byl druhý nejvyšší ze všech zůčastněných.

V naší kategorii zvítězil jeden z dlouhodobě nejlepších střelců benchrestu Ing. Jaroslav Buršík nástřelem 740 a 37X. Druhé místo obsadil Honza Fokt nástřelem 739 a 29X. Pokud si přejete vidět kompletní výsledky navštivte web pořadatele www.benchrest.cz

Pro nás celkem povedený závod byl zakončen v neděli okolo sedmnácté hodiny. Věříme, že se organizační tým do mistrovství Evropy ještě sejde a doladí některé nesrovnalosti, na které tento závod upozornil a že se jim po organizační stránce Mistrovství evropy povede.

Josef Šenkýř